Prins Willem-Alexanderlaan 29 - Lochem
Dorps genieten, met een prachtige tuin - Aantrekkelijke, uitgebouwde kubuswoning in de geliefde wijk Zuiderenk
Zoekt u een vrijstaande eengezinswoning? Deze leuke kubuswoning, op een ideale locatie, is toe aan een nieuw hoofdstuk! De Prinsenbuurt werd in de jaren ’70 opgezet als een rustig buurtje met een dorps karakter - geknipt voor gezinnen, want er werd bij het ontwerp veel rekening gehouden met spelende kinderen. De straten zijn zo ontworpen dat de vaart uit het verkeer wordt gehaald, de woningen staan gemoedelijk langs autoluwe hofjes en overal is ruimte om te fietsen, te skaten of verstoppertje te spelen.
Desalniettemin woont u hier op steenworp afstand van scholen, supermarkten, sportverenigingen en het charmante centrum van Lochem, met al haar voorzieningen. Ook de natuur is om de hoek, want aan de overkant van de Zutphenseweg loopt u zo het bos rondom de Paaschberg in - na een kort bezoekje aan de beste bakker van de stad uiteraard.
Het huis heeft een verrassend ruim woonoppervlak van 122 m², met twee woonlagen en drie slaapvertrekken. In de afgelopen jaren werd deze woning steeds goed onderhouden en al het houtwerk zit strak in de lak.
Dol op jaren ’70-huizen
Dit fijne huis werd gebouwd in 1972, en dat reflecteert mooi in de bouwstijl. Dit type huizen zijn een grote favoriet bij het publiek, omdat ze ruim opgezet zijn en door de heldere en simpele architectuur laten ze zich eenvoudig aanpassen aan de huidige woonnormen. Het huis heeft een prima energielabel D, maar dit is eenvoudig op te vijzelen naar een A-label: qua verduurzaming bieden dergelijke huizen veel kansen. Zo kan de isolatie zonder al te veel kunst- en vliegwerk worden verbeterd en is er op het dak genoeg ruimte voor flink wat zonnepanelen.
Woningen uit deze tijd laten zich typeren door veel glas, en dus veel daglicht, en de ruime balkons. Daarbij is dit huis mooi uitgebouwd met een aanpandige schuur/ berging, die tevens als werkruimte, kantoor of praktijk kan worden ingezet. Het perceel heeft een oppervlak van 275 m², met een fraaie voortuin en een droom van een achtertuin - mét een schuurtje.
Landstad Lochem
Lochem is een kleine stad en een grote gemeente in de Achterhoek, en al sinds jaar en dag een geliefde landingsplaats voor mensen die de rust van het oosten opzoeken. Alles is er te vinden: van winkels, restaurants, goede scholen en diverse bloeiende sportverenigingen, tot fijne hotels, een openluchttheater en een schouwburg met jaarlijks een mooi programma.
Deze wijk, het heet hier Lochem-West, heeft een dorps karakter, maar u zit ook dicht bij het stadscentrum, met het marktplein, de schouwburg, diverse winkels en scholen, maar als het nog wat stadser moet: uitvalswegen zijn ook vlakbij. In een kwartiertje bent u op de A1 of bij Zutphen. Voor kinderen is het hier perfect; er zijn meerdere uitstekende basisscholen, diverse speelpleintjes in de buurt en zowel de voetbalvereniging als de hockeyclub liggen op vijf minuten fietsen, evenals het voortgezet onderwijs (Staring College).
Lochems aantrekkelijkste element is toch wel de indrukwekkende natuur rondom; de Lochemse Berg, de Kaleberg en de bossen rondom de Enk nodigen uit tot een lange wandelingen, en in de omgeving is er heel erg veel natuurschoon met de fiets te bewonderen. Voor de sportievelingen onder ons is er de geheel vernieuwde, uitdagende MTB-route van maar liefst 90 km in de omringende bossen en buitengebieden.
Begane grond
Entree aan de linkerzijde onder de diepe carport, dus u komt hier altijd droog over. In de hal rechts treffen we meteen de bordestrap naar de verdieping, de WC en de trap naar de berging beneden. De indeling van deze huizen is ingenieus; door de trap wordt de ruimte optimaal benut – er is veel ruimte in de royale kelder – en door de bordessen is het een trap die weinig inspanning vereist en die ook veilig is voor kleine kinderen en ouderen.
Vanuit de hal de keuken in die aansluit op de woonkamer. De gehele achterpui bestaat uit grote raampartijen waardoor het binnen zonnig en licht is. Op de vloer ligt een robuust eiken parket.
De woonkamer heeft een grote schouw met een gezellige open haard. Aan de achterzijde toegang tot het zonneterras.
De keuken is modern, met lichtgrijze fronten en véél bergruimte in de onder- en bovenkasten. Het werkblad is uitgevoerd in berken fineer melamine. De keuken is uitgerust met een inductieplaat, een heteluchtoven en koelvriescombinatie.
Vanuit de keuken toegang tot de bijkeuken, met de aansluitingen voor de wasmachine en -droger, ruimte voor de extra ijskast en om de fietsen te stallen.
Verdieping
De verdieping is licht en zonnig! Op de vloer ligt laminaat met eiken-look en hier bevinden zich drie fijne slaapkamers; twee grote en één kleine, met alle drie een eigen deur naar de balkons aan voor- en achterzijde. Er is een badkamer met WC, wastafel en douche.
Buitenruimte
Aan de achterzijde een fijne tuin. Er is een gezellig zonneterras, een gazon met daarlangs borders met fraaie beplanting. Ook staat er een charmante tuinschuur, perfect voor de fietsen, de tuinspullen en -kussens.
Aan de voorzijde is er een met fleurig beplante voortuin met een blauwe regen en een buxushaag.
Kortom
De Prins Willem Alexanderlaan 29 staat in de startblokken voor een nieuw woonavontuur. Is uw interesse gewekt? We nemen u met plezier mee voor een rondleiding.
Algemeen:
Bouwjaar: 1972
Onderhoud: Redelijk tot goed
Isolatie: Dubbele beglazing
Verwarming: CV combiketel (Intergas 2024)
Ligging: In woonwijk gelegen
Berging: Aangebouwde bergingen en vrijstaande houten tuinhuis
Parkeren: Op eigen oprit
Inhoud: 487 m³
Woonoppervlakte: 122 m²
Overig inpandige ruimte: 9 m²
Externe bergruimte: 8 m²
Perceeloppervlakte: 275 m²
Energielabel: Energieklasse D
Aanvaarding: In overleg
Deze woning is voorzien van een bouwtechnische keuring en een energielabel.
