Platvoetsdijk 6 - Borculo
In het bos bij de beek - Landelijke romantiek aan de rand van dorp en natuur
Zelfs de Slinge neemt de tijd om hierlangs te stromen… Zoekt u leefruimte op het idyllische Achterhoekse platteland, verpakt in een fraaie boerderij met een prachtig erf, dan nemen we u graag mee naar dit huis - gelegen op één van de mooiste plekken van de Achterhoek. De lange oprit leidt naar het fraaie, met houtwallen omgeven boerenerf dat hoort bij Erve Bekkenbosch – het bos bij de beek. De natuur speelt hier de hoofdrol, met de meanderende rivier, grote, natuurlijk aangelegde tuinen en de oeverwallen die bruisen van leven.
Erve Bekkenbosch is een imposante, gemoderniseerde boerenhoeve (284 m²) uit 1937 met diverse opstallen en het geheel staat op een groot perceel van ruim 1,3 ha. De boerderij is uitstekend onderhouden en verduurzaamd, waardoor het een energielabel A heeft. De buitenruimte is hier onvergelijkbaar mooi; door de omvang heeft u hier veel privacy, zonder dat u afgelegen woont, want de eerste buur is niet ver. Uiteraard nodigen de tuinen en het water ruimhartig uit tot allerhande bezoek in de vorm van reeën, eekhoorns, egels, hazen en konijnen, en allerhande weide- en watervogels. Een verrekijker is hier zeker geen overbodige luxe.
Buitencategorie Bekkenbosch: of het nu woonruimte is voor u en uw gezin, voor uw bedrijf aan huis, voor een mantelzorgsituatie of voor het ontplooien van uw gastvrije ambities met een B&B; Erve Bekkenbosch is van een orde zoals we dat nog maar weinig tegenkomen in de omgeving. En, beslist een bezoekje waard!
Dijkhoek, tussen Borculo en Ruurlo
Dijkhoek is een hechte buurtschap rondom de Lebbenbrugge, tussen de natuurgebieden van het Stelkampsveld en landgoed Beekvliet in. Hier loopt u dagelijks de vrije natuur in, in een afwisselend landschap van bos, water en heide. Trekpleisters zijn hier ’t Galgenveld (zwembad en openluchttheater) en Museumboerderij De Lebbenbrugge. Dijkhoek ligt tussen Borculo en Ruurlo in, dus qua voorzieningen zit u hier prima.
Borculo is een stadje met een rijke geschiedenis, die te ontdekken valt in de musea en de gebouwen. In het gezellige, historische centrum treft u voorzieningen zoals de slager, de bakker en de groenteman, en ook supermarkten en winkels. Daarbij heeft deze plaats een aantal prima scholen, zowel basis- als middelbaar. Voor een gezellig café en andere, uitstekende horeca hoeft u het dorp niet uit overigens, want ook daarin is Borculo uitstekend voorzien.
In het dorp Ruurlo vindt u een keur aan winkels - van de ambachtelijke warme bakker en slager, tot kledingboetieks en de buurtsuper. Er zijn diverse sportverenigingen en er is een zwembad. In het voormalig Kasteel Ruurlo is Museum More gevestigd, met een indrukwekkende kunstcollectie. Reist u graag met de trein? Dat kan prima, want Ruurlo heeft een eigen station wat de ontsluiting nog beter maakt.
In de buurt vindt u grotere plaatsen zoals Lochem en Groenlo en voor een bezoek aan de stad liggen Doetinchem, Zutphen en Enschede op een goed halfuur rijden. Kortom, er valt een boel te genieten in de Achterhoek!
Het huis
De boerderij werd in de jaren ’80 gerenoveerd en is sindsdien steeds keurig onderhouden. Al het verfwerk is dik in orde en ook van verduurzaming is werk gemaakt, met de toepassing van 18 zonnepanelen, vloerverwarming, naïsolatie van gevels en dak en in 2025 werd een nieuwe ketel geplaats. De royale boerderij biedt een klassieke plattegrond, met aan de voorzijde de living en opkamer, met uitzicht op de tuinen en de Slinge en de toegang tot de keuken, en aan de achterzijde de charmante deel – waarvan de oude deuren ingevuld zijn met glas – en fraaie uitzichten rondom.
Boven vinden we vier slaapkamers, twee badkamers en twee bergingen, en toegang tot de zolder via de vlizotrap.
Buiten
Naast het huis, de oude jongveeschuur, die nu in gebruik is als garage en werkplaats. Dit is een prima ruimte voor uw hobby’s, maar zou ook perfect dienst kunnen doen als B&B-ruimte. Met de gemeente is overleg gaande over de mogelijkheid van permanente bewoning.
Zou u graag wat gezellig paarden, kleinvee of een toompje kippen willen? De kapschuur biedt ruimte als dierenverblijf. Ook eendjes hebben het hier naar hun zin. De tuinen rondom zijn voorzien van fraaie borders, gazons, waterpartijen en wandelpaden.
Naast ruim 1,3 hectare eigendom ligt rond de boerderij 2,6 hectare grasland en natuurterrein, in eigendom van het waterschap, waarmee voor onderhoud en gebruik een overeenkomst is.
Werk aan de winkel
Het huis werd in de jaren tachtig verbouwd, waarbij het zijn huidige vorm en dakramen kreeg. Ook het interieur werd destijds goeddeels aangepakt (keuken, badkamers, slaapkamers), maar met oog voor behoud van traditionele elementen zoals de oude gebinten en schoren. Nu is het huis toe aan een eigentijdse update. Dit is echter door de goede staat van onderhoud meer een cosmetische aangelegenheid dan een structurele.
Kortom
Bent u nieuwsgierig geworden naar dit charmante boerenerf? We nemen u met plezier mee voor een bezichtiging.
Algemeen:
Bouwjaar: 1937
Onderhoud: Goed onderhouden
Isolatie: Volledig geÏsoleerd
Verwarming: CV Atag (2025)
Ligging: Landelijk gelegen in buurtschap Dijkhoek, tussen Borculo en Ruurlo
Bestemming: Wonen
Berging: Diverse schuren en opstallen
Parkeren: Op eigen terrein
Duurzaamheid: 18 zonnepanelen
Inhoud: 994 m³
Woonoppervlakte: 260 m²
Overig inpandige ruimte: 14 m²
Externe bergruimte: 273 m²
Perceeloppervlakte: 13.455 m²
Energielabel: Energieklasse A
Aanvaarding: In overleg
Deze woning is voorzien van een bouwtechnische keuring en een energielabel.
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Foto overzicht (16)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)
Plattegronden (9)